Z DA UKSW NA EDK

Drodzy,

serdecznie zapraszam Was do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). W tym roku jedna z tras jest wytyczona przez nasze wspólnoty JMN. Nazywa się ” Trasa EDK JMN (Jeshua-Miriam-Nazaret)”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Józefa na UKSW 05.04.2019 o 20:00. Jeśli, ktoś z Was nie wie czym jest to dzieło, już objaśniam.
Jest ekstremalna, bo trzeba pokonać. minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i mógł powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać.  To droga do nowego życia. W tej wędrówce będą Ci towarzyszyć rozważania, czyli świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych. Oni doświadczyli niegdyś określanych jako abstrakcyjne  prawd i wyciągnęli z nich głębię duchową. Rozważania te więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.
image.png
Nie zapomnij przed wyruszeniem w drogę by zaopatrzyć się w wygodne,ciepłe buty, kanapki i termos z ciepłym napojem oraz latarkę. Zarejestruj się także na stronie EDK, pobierz wskazówki dotyczące trasy (aplikacja, ślad GPS, opis trasy) i wspomniane rozważania.
Jeśli nie możesz wsiąść udziału w wydarzeniu a chciałbyś się jakoś w nie włączyć, pomóż w organizacji. EDK rozpocznie się 05.04.2019. z kościoła św.Józefa na UKSW. Cała trasa jest zorganizowana po okręgu. Chcielibyśmy aby w  tym czasie kościół był otwarty przez noc, tak aby wędrowcy po zakończonej drodze mogli do niego jeszcze zajrzeć. Możesz zgłosić się na dyżur w kościele lub wspomóc wędrowców po ukończonej słodkim umocnienie w postaci ciasta. Pozostały też mniejsze kwestie organizacyjne typu informacja w pobliskich parafiach o organizacji EDK oraz wieszanie plakatów.

 

Jak zacząć:

Musicie wejść na  https://www.edk.org.pl/trasa-edk/2329 i zgłosić się do naszej drogi

wartosci-i-standardy-ekstremalnej-drogi-krzyzowej

Mamy już ponad 70 uczestników