Kościół Akademicki Św. Józefa

Kampus Młociny

 

Stałe punkty programu duszpasterskiego w kościele św. Józefa przy ul. Wóycickiego 1/3

NIEDZIELA

  • Msza Św., godz. 11.30,
  • Msza Św., godz. 13.00(dla studentów studiów zaocznych czyli krótka z dłuższą homilią po Mszy św),
  • adoracja Najśw. Sakramentu, godz 12.15-12.45

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

  • godz 15.00 – koronka i  Msza Św. po niej integracja
  • godz. 16.30 – 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi

PIĄTEK – godz. 7.00 – Msza św.

Spotkania w Duszpasterstwie Akademickim

WTOREK – godz. 18.30 w kościele – wspólnota ewangelizacyjna Miriam

ŚRODA – godz. 19.00, Łomianki, spotkania modlitewne wspólnoty Jeshua,

II ŚRODA miesiąca- Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

CZWARTEK –  I czwartek miesiąca -diakonia muzyczna 18:30 , o 18.30 – różaniec, III  czw miesiąca -godz. 19.00 – grupa modlitwy wstawienniczej wcześniej godz. 18.30 – Msza św.

PIĄTEK – Droga Krzyżowa w Wielkim Poście, godz. 15.00, po niej Msza Św.

Modlitwa o dobrą żonę

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze  Bogarodzicy Maryi, Bóg -uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za  towarzyszkę  życia  Najświętszą  i  Niepokalaną  Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje życie i złączyć się z nią mocą łaski sakramentalnej małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłu Przedwiecznego. Amen.

 

Modlitwa o dobrego męża

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza  Maryja  Panna  – Matka  Syna  Bożego,  znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym się związać węzłem sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

Święty Józef