Informujemy o możliwości zamówienia intencji mszalnych, które będą odprawione w ramach posługi Duszpasterstwa Akademickiego UKSW.

Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z ks. Arturem, przez email: a.chejnowski@uksw.edu.pl lub wypełniając formularz znajdujący się poniżej.

W wiadomości prosimy napisać wstępną datę i treść intencji. W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo informacje czy w danym dniu jest możliwość jej odprawienia, a następnie ustają pozostałe szczegóły.

Ofiarę za intencję Mszy Św. można złożyć osobiście lub przelewem bankowym (Nr konta zostanie podany w wiadomości e-mail).

Po wpłynięciu ofiary nastąpi ostateczne potwierdzenie przyjęcia intencji i terminu odprawienia Mszy św.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Opis rodzajów intencji znajduje się poniżej formularza.
Przykładowe treści intencji znajdują się poniżej formularza.


RODZAJE MSZY ŚWIĘTYCH

Msze Św. indywidualne
Istnieje możliwość zamówienia Mszy Świętej indywidualnej w różnych intencjach, za osoby żywe lub zmarłe, w terminie wzajemnie uzgodnionym. Odprawiamy też nowenny (9 Mszy przez kolejne 9 dni).

Msze Św. gregoriańskie
Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy Świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Przykładowe treści intencji
Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej:

Msza indywidualna:
„O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski [ z okazji… ] dla [ wstaw imię (nazwisko) ]”
„O zgodę w rodzinie”
„O powrót do zdrowia, o szczęśliwy przebieg operacji dla…”
„Intencja dziękczynno-błagalna z okazji 25-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa dla…”
„W intencji wnuka z okazji rocznicy urodzin”
„O znalezienie pracy dla…”
„O nawrócenie dla…”
„O uwolnienie z nałogu… dla…”
„O dar przemiany życia dla…”
„W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o dar Nieba”
„W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie”
„Za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o uzdrowienie relacji międzypokoleniowych dla… [ uzupełnij ]”
„Za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o błogosławieństwo dla rodziny… [ uzupełnij nazwisko rodziny ], zwłaszcza dla dzieci”

Msza Św. gregoriańska
„W intencji śp. [ wstaw imię (nazwisko) Zmarłego ]”

Informujemy, iż w celu optymalizacji działania serwisu internetowego korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki te, użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.