Informujemy o możliwości zamówienia intencji mszalnych, które będą odprawione w ramach posługi Duszpasterstwa Akademickiego UKSW.

Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z ks. Arturem lub przez email: a.chejnowski@uksw.edu.pl lub poprzez formularz znajdujący się poniżej.

W wiadomości prosimy napisać wstępną datę i treść intencji. W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo informacje czy w danym dniu jest możliwość jej odprawienia, a następnie ustają pozostałe szczegóły.

Ofiarę za intencję Mszy Św. można złożyć osobiście lub przelewem bankowym (Nr konta zostanie podany w wiadomości e-mail).


FORMULARZ KONTAKTOWY

Opis rodzajów intencji znajduje się poniżej formularza.
Przykładowe treści intencji znajdują się poniżej formularza.


RODZAJE MSZY ŚWIĘTYCH

Msze Św. indywidualne
Istnieje możliwość zamówienia Mszy Świętej indywidualnej w różnych intencjach, za osoby żywe lub zmarłe, w terminie wzajemnie uzgodnionym. Odprawiamy też nowenny (9 Mszy przez kolejne 9 dni).

Msze Św. gregoriańskie
Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy Świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Przykładowe treści intencji
Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej:

Msza indywidualna:
„O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski [ z okazji… ] dla [ wstaw imię (nazwisko) ]”
„O zgodę w rodzinie”
„O powrót do zdrowia, o szczęśliwy przebieg operacji dla…”
„Intencja dziękczynno-błagalna z okazji 25-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa dla…”
„W intencji wnuka z okazji rocznicy urodzin”
„O znalezienie pracy dla…”
„O nawrócenie dla…”
„O uwolnienie z nałogu… dla…”
„O dar przemiany życia dla…”
„W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o dar Nieba”
„W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie”
„Za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o uzdrowienie relacji międzypokoleniowych dla… [ uzupełnij ]”
„Za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o błogosławieństwo dla rodziny… [ uzupełnij nazwisko rodziny ], zwłaszcza dla dzieci”

Msza Św. gregoriańska
„W intencji śp. [ wstaw imię (nazwisko) Zmarłego ]”

Informujemy, iż w celu optymalizacji działania serwisu internetowego korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki te, użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.