Miesięczne wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Jako Duszpasterstwo Akademickie pragniemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. 

Miesięczne wspomnienie bł. Patrona UKSW, podczas którego będziemy zanosili modlitwy za Jego wstawiennictwem będzie miało miejsce 28. dnia miesiąca, bądź w zależności od kalendarza liturgicznego, w okolicy tego dnia zgodnie z opublikowanym grafikiem. Intencje, modlitwy i dziękczynienia za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego można składać do wyznaczonej puszki w kościele pw. św. Józefa /Kampus Wóycickiego/ lub osobiście u ks. Artura Chejnowskiego – duszpaterza DA. Będą one przedstawione Bogu podczas Mszy Św. w dniu wspomnienia. 

Kalendarium wspomnieniakliknij aby otworzyć.


Relikwie Błogosławionego w naszym kościele

Relikwie naszego Patrona bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostały wyeksponowane w prezbiterium Kościoła Akademickiego przy ul. Wóycieckiego. Na klęcznikach w kościele znajdują się przygotowane modlitwy za wstawiennictwem Patrona.


Litania do bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
(do prywatnego odmawiania)

Kyrie, eleison. Chryste, eleison. Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas – Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo – módl się za nami.

Bł. Stefanie Wyszyński, wychowany w pobożnej rodzinie – módl się za nami,
Bł. Stefanie Wyszyński, miłujący Kościół Boży,
Bł. Stefanie Wyszyński, olbrzymie wiary,
Bł. Stefanie Wyszyński, odważny wyznawco Chrystusa,
Bł. Stefanie Wyszyński, orędowniku spraw Kościoła i narodu,
Bł. Stefanie Wyszyński, niesprawiedliwie prześladowany i więziony,
Bł. Stefanie Wyszyński, wzorze męstwa,
Bł. Stefanie Wyszyński, pokładający swą ufność w Maryi,
Bł. Stefanie Wyszyński, wzorze miłości bliźniego,
Bł. Stefanie Wyszyński, obrońco godności i praw człowieka,
Bł. Stefanie Wyszyński, zło dobrem zwyciężający,
Bł. Stefanie Wyszyński, wzorze pracowitości,
Bł. Stefanie Wyszyński, składający Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego,
Bł. Stefanie Wyszyński, Prymasie Tysiąclecia,
Bł. Stefanie Wyszyński, wielką chwałą ukoronowany,

Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata – przepuść, nam Panie.
Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami.

Módl się za nami bł. Stefanie kardynale Wyszyński,
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś Kościołowi błogosławionego Stefana, biskupa, pasterza dobrego i mężnego; † spraw, za jego wstawiennictwem, * abyśmy służyli tylko Tobie, Jedynemu Bogu, wiernie żyli Ewangelią i miłowali każdego człowieka. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.


Modlitwa za wstawiennitwem bł. kard Stefana Wyszyńskiego

Boże, źródło wszelkiej świętości, w swojej niewypowiedzianej miłości zawsze dajesz Kościołowi świętych, którzy sami głęboko zanurzeni w Tobie innych do Ciebie prowadzą i promieniują na wspólnotę wierzących. Boże nasz Ojcze, wysławiamy Cię i dziękujemy za zaliczenie w poczet Błogosławionych Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, za dar nowego Błogosławionego dla Kościoła powszechnego  i Kościoła w Polsce, dla naszej Ojczyzny i krajów naszej części Europy, dla wszystkich wierzących.

Boże, dziękujemy Ci, że dałeś Kościołowi świętego i mężnego Pasterza, zaś naszej Ojczyźnie opatrznościowego Prymasa Tysiąclecia. Pasterza wielkiej wiary i głębokiego życia duchowego, oddanego jedynie Bogu, pełnego męstwa wobec prześladowań i przeciwności. W trudnych czasach mężnie i roztropnie prowadził Kościół, budził i podtrzymywał ducha narodu, czynił wiele dla Ojczyzny, którą tak umiłował. Dałeś nam biskupa zatroskanego o człowieka, jego godność i prawa.

Błogosławiony Kardynale Stefanie przez wyniesienie do chwały ołtarzy ukazujesz się na nowo naszym nauczycielem, bardziej niż dotąd możesz nas wszystkich prowadzić przez Chrystusa do Ojca, ale przede wszystkim stajesz się naszym przemożnym Orędownikiem przed obliczem Boga. Do Ciebie możemy odtąd wołać w naszych różnych potrzebach duchowych i doczesnych, ufając, że zostaniemy przez Boga wysłuchani.

Błogosławiony Kardynale Stefanie proś za nami, aby nasze życie było zawsze zwrócone ku Bogu i wiara zajmowała w nim ważne miejsce. Wypraszaj nam miłość do Kościoła Chrystusowego i wierność Ewangelii we wszystkich okolicznościach życia. Błagaj, aby Ewangelia kształtowała naszą codzienność we wszystkich jej wymiarach, abyśmy nie ulegali tak łatwo współczesnemu światu, aby było więcej wśród nas wzajemnej miłości, zrozumienia, szacunku i poświęcenia. Błogosławiony Kardynale Stefanie, Niewolniku Maryi, Jej zawierzyłeś bez granic, u Niej zawsze szukałeś pomocy i nas przez lata prowadziłeś do Jezusa przez Maryję. Proś Boga, abyśmy pozostali wierni tej drodze i także dziś trwali przy Matce Zbawiciela, Matce Kościoła i Królowej Polski. Oręduj za naszą Ojczyzną, aby także w dwudziestym pierwszym wieku, tak jak przez całe swe dzieje, była Królestwem Chrystusa i Maryi.

Boże, w swoim nieskończonym miłosierdziu, racz w przyszłości zaliczyć błogosławionego Kardynała Stefana w poczet świętych. Mnie za Jego przyczyną udziel łaski….., o którą z ufnością Cię proszę. Amen.


Formularz Mszy Św. za wstawiennictwem bł. Prymasa Tysiąclecia

kliknij aby pobrać

Informujemy, iż w celu optymalizacji działania serwisu internetowego korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki te, użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.