Od wielu lat w wielowymiarową działalność Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wpisuje się Duszpasterstwo Akademickie.

Podczas naszej całorocznej posługi dajemy okazję do rozwoju duchowego i intelektualnego. Poza codzienną troską sakramentalną i duszpasterską, prowadzimy formację w naszych wspólnotach “Miriam” i “Jeshua”.

Duszpasterstwo Akademickie UKSW to także miejsce spotkań, gdzie wzajemnie się wpieramy, zawieramy przyjaźnie i razem przeżywamy ważne chwile życia. Centralnym punktem tych spotkań jest pomieszczenie zwane “Tramwajem” (kampus Wóycickiego, bud. 23, pok. 013). Tu każdy może wejść na chwilę odpoczynku, rozmowy czy posilić się ciastkiem i kawą w dobrym towarzystwie.

Ponad to corocznie organizujemy rekolekcje adwentowe i wielkopostne, wyjazdy integracyjne podczas przerwy międzysemestralnej i letniej, uczestniczmy w różnych formach życia kościoła jak np. spotkania na polach Lednickich, pielgrzymki, wyjazdy formacyjne organizowane przez inne stowarzyszenia. W naszą działalność wpisują się również akcje charytatywne i zbiórki na rzecz potrzebujących.

Jako DA UKSW jesteśmy częścią Organizacji Pożytku Publicznego SSWM, czyli Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, działającego na rzecz dzieci i młodzieży.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1,5% podatku dochodowego.

Jak przekazać 1,5%*?
Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym o poniższe dane:
Nazwa OPP: SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY
Numer KRS: 0000061527
Cel szczegółowy 1,5%: należy wpisać nasz kod identyfikacyjny: P18.

Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać na rzecz OPP, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego (dla PIT-37 jest to rubryka 120) po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wyrażam zgodę: zaznaczenie tej rubryki oznacza zgodę na przekazanie Państwa danych dla naszego OPP SSWM.

Już dziś z całego serca dziękujemy za każde 1,5% przekazane przez Państwa podczas wypełnienia deklaracji PIT. Twój 1,5% rozpędzi “Tramwaj” DA i wspomoże realizację naszych działań. DZIĘKUJEMY!

*W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (ustawa z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw – Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nową, wyższą kwotę przekazać można w deklaracji PIT składanej za 2022 r. (rozliczenie w 2023 r.). Mimo tego, że nowe przepisy podatkowe weszły w życie 1 lipca 2022 r. kwotę 1,5% podatku na rzecz OPP oblicza się od wynagrodzeń uzyskiwanych począwszy od 1 stycznia 2022 r. (tzn. za cały rok).

Informujemy, iż w celu optymalizacji działania serwisu internetowego korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki te, użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.