24 października 2022

W dniach 21-22 października 2022 mieliśmy okazję, jako Wspólnota, być na wyjeździe integracyjnym w Szymanowie. Swoją gościnnością obdarzyły nas Siostry Niepokalanki, u których mieliśmy nocleg.

Wyjazd rozpoczęliśmy Adoracją, podczas której prosiliśmy o opiekę nad naszą Wspólnotą w nowym roku akademickim. Po wspólnej kolacji nadszedł czas na gry integracyjne, podczas których było tak ciekawie i śmiesznie, że szkoda było tracić czasu na sen. Już nie wspomnę o śpiewie przy dźwiękach gitary i wspólnym przygotowywaniu posiłków.

22 października, czyli dzień wspomnienia św Jana Pawła II, rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Tego dnia odbyły się także warsztaty pt. „Komunikacja bez przemocy”, które przygotowała dla nas Ania. Podczas nich uczyliśmy się, jak mówić żeby być dobrze zrozumianym. Nowo nabyte umiejętności na pewno przydadzą nam się nie tylko w codziennym życiu ale także podczas budowania naszej Wspólnoty.

Po intensywnych godzinach warsztatu, udaliśmy się spacerem do Prywatnego Liceum Niepokalanek, po którym oprowadzała nas cudowna siostra Donata. Poznaliśmy historię tego miejsca i dowiedzieliśmy się, że szkoła ta od początku miała na celu kształcić kobiety w taki sposób by potrafiły krytycznie myśleć i wnosić swoją osobą coś do świata. Zobaczyliśmy zakątki tej placówki oraz piękną kaplicę, do której można dostać się przemierzając szkolne korytarze. Później udaliśmy się na wspólną Adorację podczas której dziękowaliśmy za ten spędzony razem czas.

Trochę słów ode mnie… Z całego wyjazdu szczególnie zapadły mi w pamięć słowa księdza Artura kiedy mówił o tym, jak nieprzypadkowe jest, że z różnych form spędzenia wolnego czasu przez młodzież, wszyscy wybraliśmy akurat ten, w Szymanowie. Zaowocował on nowymi znajomościami, relacjami ale był także czasem pełnym takich zwyczajnie fajnych, śmiesznych momentów. Cieszę się za każdą jedną osobę, która zdecydowała się pojechać i będę wypatrywać kolejnych, które postanowią do nas dołączyć na przyszłych wyjazdach.

Czujcie się zaproszeni na każdy z nich i do zobaczenia!

Julia Izydorczyk